»Zákonitosti a etický světonázor«  

O stěžejních přírodních zákonech oživujících a udržujících hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás"; o dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající dění./ Faustovské hledání jednoty přírodních a ‚duchovních‘ věd./ Stranicko-konfesijní stádnost versus osobní odpovědnost./ O mravním karcinomu v kultu dogmatického křesťanství, které teorií o smírčí oběti ‚posvěcuje‘ brutální vraždu na Golgatě - glorifikuje tak, stejně jako tehdejší nařízení židovské velerady, zásadní přestoupení „Desateraa znevažuje modlitbu „Otče náš", představující jádro Ježíšova učení.
 

     Vy všichni, kdo se počítáte k věřícím v Boha, zkoumejte se jednou, zda vaše víra, kterou chováte, je skutečně pravá! Nemíním tím formu, jak věříte, zda jako katolíci nebo protestanti, zda jako buddhisté nebo mohamedáni nebo jinak, mám na mysli váš způsob víry, jak dalece je vaše víra živá!
     Neboť Bůh jest Bůh! A jakým způsobem se k Němu ve svém nitru přibližujete, jedině to samo o sobě rozhoduje o síle a pravosti vaší víry!

Abd-ru-shin: Poselství Grálu, „Poznání Boha“

26.10.2010 14:43:57
Nahoru
O svrchovaných zákonech udržujících "hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás" a dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající účinky (v.t. Ve světle Pravdy - Poselství Grálu).
* Čerpáno nejen z archívů jako podnět pro samostatné zkoumání a vyvozování souvislostí *
© 2009-2020  »Zákonitosti a etický světonázor«
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one