»Zákonitosti a etický světonázor«  

O stěžejních přírodních zákonech oživujících a udržujících hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás"; o dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající dění./ Faustovské hledání jednoty přírodních a ‚duchovních‘ věd./ Stranicko-konfesijní stádnost versus osobní odpovědnost./ O mravním karcinomu v kultu dogmatického křesťanství, které teorií o smírčí oběti ‚posvěcuje‘ brutální vraždu na Golgatě - glorifikuje tak, stejně jako tehdejší nařízení židovské velerady, zásadní přestoupení „Desateraa znevažuje modlitbu „Otče náš", představující jádro Ježíšova učení.
 

Zemská výstava v budově koncilu v Kostnici s názvem „Kostnický koncil. Světová událost středověku 1414 – 1418“

Dne 27. dubna 2014 se uskutečnilo zahájení Zemské výstavy v budově koncilu v Kostnici s názvem „Kostnický koncil. Světová událost středověku 1414 – 1418“. Otevření výstavy předcházela ekumenická bohoslužba v kostnickém Dómu. Promluvy pronesli římskokatolický arcibiskup Robert Zollitsch a evangelický zemský biskup Ulrich Fischer. Na slavnostním zahájení pronesl projev pan primátor Kostnice Uli Burchardt. Mezi řečníky byl i velvyslanec české republiky Rudolf Jindrák. Za Církev československou husitskou se zúčastnil br. patriarcha Tomáš Butta a ses. Dr. Hana Tonzarová. Rovněž se zúčastnili další hosté z ČR včetně pana starosty Města Tábor Ing. Jiřího Fišera a také skupina církevních zástupců z tohoto města, které má s Kostnicí dlouhodobé partnerství. Přítomni byli též zástupci Českobratrské církve evangelické v čele se synodním seniorem Joelem Rumlem. Město Kostnice věnuje rok 2015 osobnosti Mistra Jana Husa, který byl během koncilu upálen stejně jako o rok později Jeroným Pražský. V Kostnici se nalézá tzv. Husův kámen, který poutníci navštěvují. Město Kostnice připravilo v rámci historického výročí koncilu řadu zajímavých akcí a setkání. V dubnu slavnostně otevřená výstava je přístupná do 21. září 2014.
 
O svrchovaných zákonech udržujících "hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás" a dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající účinky (v.t. Ve světle Pravdy - Poselství Grálu).
* Čerpáno nejen z archívů jako podnět pro samostatné zkoumání a vyvozování souvislostí *
© 2009-2022  »Zákonitosti a etický světonázor«
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one