»Zákonitosti a etický světonázor«  

O stěžejních přírodních zákonech oživujících a udržujících hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás"; o dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající dění./ Faustovské hledání jednoty přírodních a ‚duchovních‘ věd./ Stranicko-konfesijní stádnost versus osobní odpovědnost./ O mravním karcinomu v kultu dogmatického křesťanství, které teorií o smírčí oběti ‚posvěcuje‘ brutální vraždu na Golgatě - glorifikuje tak, stejně jako tehdejší nařízení židovské velerady, zásadní přestoupení „Desateraa znevažuje modlitbu „Otče náš", představující jádro Ježíšova učení.
 


Kořeny Církve československé husitské / CČSH


- původní holistický model CČS(H): naplnit současné poznání vědecké a úsilí mravní duchem Kristovým! (1. článek I.ústavy CČS)
- existenciální pojem Boha (Karel Farský): věčně živý zákon všehomíra

 

Současnost CČSH: ... ? ...

 
________________________
_______
 


 

Vzpomínka na biskupa PhDr. Bohumíra Cigánka a na jeho zástupce pro bzenecký (slovácký) okrsek p. faráře Ferdinanda Valíka

Svěcení jáhnů biskupem Cigánkem (první řada) v chrámu M. Jana Husa dne 18. září 1949 v Uherském Hradišti. Farář /učedník/ Ferdinand Valík zcela vzadu vlevo.

Bohumír Cigánek

Bohumír Cigánek

PhDr. Bohumír Cigánek (1874-1957), moravský biskup Církve československé husitské (1946 - 1950) / Ferdinand Valík ...

___________________
______

 
O svrchovaných zákonech udržujících "hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás" a dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající účinky (v.t. Ve světle Pravdy - Poselství Grálu).
* Čerpáno nejen z archívů jako podnět pro samostatné zkoumání a vyvozování souvislostí *
© 2009-2022  »Zákonitosti a etický světonázor«
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one