»Zákonitosti a etický světonázor«  

O stěžejních přírodních zákonech oživujících a udržujících hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás"; o dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající dění./ Faustovské hledání jednoty přírodních a ‚duchovních‘ věd./ Stranicko-konfesijní stádnost versus osobní odpovědnost./ O mravním karcinomu v kultu dogmatického křesťanství, které teorií o smírčí oběti ‚posvěcuje‘ brutální vraždu na Golgatě - glorifikuje tak, stejně jako tehdejší nařízení židovské velerady, zásadní přestoupení „Desateraa znevažuje modlitbu „Otče náš", představující jádro Ježíšova učení.
 
Člověk tak v exaktních přírodních vědách nemůže dělat nic jiného, než stanovit, jaké zákonitosti ve vesmíru, tedy kdekoliv, u jakéhokoliv děje, převládají. Jako vyjadřovací prostředek pro zajištění jasné formulace získaných poznatků je mu k dispozici zákonitá a tedy logická matematika. Odposlouchává z přírody, pátrá, poznává. Vyvozuje-li geniální vynálezce, poháněn touhou zužitkovat nějaké poznání pro lidský pokrok, správné učení z tohoto jím získaného vědění, tak uměle vytváří všechny předpoklady, které důsledné odvíjení totožného děje zaručují. Čerpá takto ze zákonitosti vesmíru a stojí ve správné jím vedené činnosti uprostřed nezbytně nutné přirozenosti. Přehlédne-li některé podmínky či předpoklady, nenastane kýžený efekt, protože pak jde již o jednání nepřirozené.
26.12.2013 22:27:18
Nahoru
O svrchovaných zákonech udržujících "hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás" a dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající účinky (v.t. Ve světle Pravdy - Poselství Grálu).
* Čerpáno nejen z archívů jako podnět pro samostatné zkoumání a vyvozování souvislostí *
© 2009-2020  »Zákonitosti a etický světonázor«
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one