»Zákonitosti a etický světonázor«  

O stěžejních přírodních zákonech oživujících a udržujících hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás"; o dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající dění./ Faustovské hledání jednoty přírodních a ‚duchovních‘ věd./ Stranicko-konfesijní stádnost versus osobní odpovědnost./ O mravním karcinomu v kultu dogmatického křesťanství, které teorií o smírčí oběti ‚posvěcuje‘ brutální vraždu na Golgatě - glorifikuje tak, stejně jako tehdejší nařízení židovské velerady, zásadní přestoupení „Desateraa znevažuje modlitbu „Otče náš", představující jádro Ježíšova učení.
 

MJ: Měla bych ještě poslední otázku: Mohl byste nějak popsat, jak se Poselství Grálu odráží ve Vašem praktickém životě nebo, jinak řečeno, změnilo se něco od té doby, co se jím zabýváte?

                                                                                                  
To se vlastně vůbec nedá popsat. Víte, Poselství Grálu se promítá do všech oblastí života. Je to, pokud mohu shrnout, asi tak: Celý život se stává světlejším a radostnějším - smět vědět, co je smyslem našeho bytí, znát cestu vývoje, kterou máme vyznačenu, cestu a cíl - už to samo o sobě je prostě nádherný dar. A tím, že poznáváme zákony stvoření, také získáváme schopnost řídit se těmito zákony, chovat se podle nich. Poslyšte, autor Poselství Grálu řekl: »Přináším Poselství, jehož se lidé mohou zachytit, aby vyšli ze svých omylů.« A to je přece přesně to, co zvláště dnes, v naší tak vykolejené, v mnoha ohledech téměř bezvýchodně se jevící situaci, potřebujeme. Na Vaši otázku snad mohu odpovědět jednou větou z Poselství Grálu, kterou mám zvlášť rád, a která mi připadá tak krásná, totiž: »Nejkrásnější dík je čistá radost.« A každý, kdo měl to nedocenitelné štěstí, setkat se s tímto dílem, má přece všechen důvod děkovat a může tudíž každý svůj den naplňovat radostí z tohoto daru vědomého bytí.

 
Dr. Marion Jerrendorf
Dr. Marion Jerrendorf
Marion Jerrendorf: Srdečně Vám děkuji.Zpět na začátek rozhovoru: „Co je Poselství Grálu“
03.02.2019 19:11:35
Nahoru
O svrchovaných zákonech udržujících "hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás" a dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající účinky (v.t. Ve světle Pravdy - Poselství Grálu).
* Čerpáno nejen z archívů jako podnět pro samostatné zkoumání a vyvozování souvislostí *
© 2009-2020  »Zákonitosti a etický světonázor«
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one