»Zákonitosti a etický světonázor«  

O stěžejních přírodních zákonech oživujících a udržujících hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás"; o dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající dění./ Faustovské hledání jednoty přírodních a ‚duchovních‘ věd./ Stranicko-konfesijní stádnost versus osobní odpovědnost./ O mravním karcinomu v kultu dogmatického křesťanství, které teorií o smírčí oběti ‚posvěcuje‘ brutální vraždu na Golgatě - glorifikuje tak, stejně jako tehdejší nařízení židovské velerady, zásadní přestoupení „Desateraa znevažuje modlitbu „Otče náš", představující jádro Ježíšova učení.
 
Desatero přikázání Božích a Otčenáš - lidem vyložil Abd-ru-shin
Desatero přikázání Božích a Otčenáš - lidem vyložil Abd-ru-shin

podzim 1929

Desatero přikázání Božích a Otčenáš
lidem vyloženo Abd-ru-shinem“ 

Vysvětlením, zakládajícím se na vědění o působení zákonů ve stvoření zprostředkovaném v Poselství Grálu, otevřel Abd-ru-shin lidem nový přístup k porozumění těmto starým tradičním podáním. Otevřený čtenář může při tom poznat, jaké konkrétní a neocenitelné pomoci pro něho tyto texty obsahují, pokud se namáhá poznat záměr, s jakým byly lidstvu dány.

Desatero přikázání Božích a Otčenáš; lidem vyložil Abd-ru-shin
Desatero přikázání Božích a Otčenáš; lidem vyložil Abd-ru-shin
Pozn.: Výklad je poprvé uveden slovy: „Kdo se nesnaží, aby Slovo Páně také správně pochopil, ten se proviňuje!" Český překlad vyšel také jako samostatný spis poprvé v roce 1939 (pod názvem „Když zvony volají"). 
28.02.2019 20:38:16
Nahoru
O svrchovaných zákonech udržujících "hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás" a dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající účinky (v.t. Ve světle Pravdy - Poselství Grálu).
* Čerpáno nejen z archívů jako podnět pro samostatné zkoumání a vyvozování souvislostí *
© 2009-2020  »Zákonitosti a etický světonázor«
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one