»Zákonitosti a etický světonázor«  

O stěžejních přírodních zákonech oživujících a udržujících hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás"; o dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající dění./ Faustovské hledání jednoty přírodních a ‚duchovních‘ věd./ Stranicko-konfesijní stádnost versus osobní odpovědnost./ O mravním karcinomu v kultu dogmatického křesťanství, které teorií o smírčí oběti ‚posvěcuje‘ brutální vraždu na Golgatě - glorifikuje tak, stejně jako tehdejší nařízení židovské velerady, zásadní přestoupení „Desateraa znevažuje modlitbu „Otče náš", představující jádro Ježíšova učení.
 
„Ve světle Pravdy - Poselství Grálu“, vydání poslední ruky

„Ve světle Pravdy - Poselství Grálu“, vydání poslední ruky

1941

„Ve světle Pravdy – Poselství Grálu“, konečná verze díla poskytnutá autorem ke zveřejnění, označovaná také jako „vydání poslední ruky“.

Abd-ru-shin dokončuje přepracování svého Poselství Grálu a dává mu s konečnou platností novou formu. Jeho „vydání poslední ruky" ve třech svazcích obsahuje přednášky z předchozích vydání a přednášky nové, dosud nepublikované - celkem 168 přednášek.

28.02.2019 20:29:42
Nahoru
O svrchovaných zákonech udržujících "hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás" a dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající účinky (v.t. Ve světle Pravdy - Poselství Grálu).
* Čerpáno nejen z archívů jako podnět pro samostatné zkoumání a vyvozování souvislostí *
© 2009-2020  »Zákonitosti a etický světonázor«
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one