»Zákonitosti a etický světonázor«  

O stěžejních přírodních zákonech oživujících a udržujících hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás"; o dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající dění./ Faustovské hledání jednoty přírodních a ‚duchovních‘ věd./ Stranicko-konfesijní stádnost versus osobní odpovědnost./ O mravním karcinomu v kultu dogmatického křesťanství, které teorií o smírčí oběti ‚posvěcuje‘ brutální vraždu na Golgatě - glorifikuje tak, stejně jako tehdejší nařízení židovské velerady, zásadní přestoupení „Desateraa znevažuje modlitbu „Otče náš", představující jádro Ježíšova učení.
 

Desatero přikázání Božích a Otčenáš / Abd-ru-shin / Poselství Grálu

 

Plný význam Desatera Božích přikázání

Desatero přikázání Božích a Otčenáš - výklad podaný Abd-ru-shinem
 

Pozn. adm.: „Desatero přikázání Božích“ dostane milou a přívětivou tvář, jakmile díky Poselství Grálu poznáme, že v dokonalém díle a řádu stvoření je v každém nesprávném jednání již také obsažena nutnost „zpětného vyrovnávajícího účinku“ jako zákonitost, která je skryta v tomto jednání a musí se proto  -  ve smyslu „co člověk zasévá to sklízí“ a s přihlédnutím na „čas, jenž trvá“  -  samočinně s absolutní přesností, dříve nebo později projevit na provinilci vůči řádu.


 

O svrchovaných zákonech udržujících "hvězdné nebe nad námi i mravní zákon v nás" a dokonalém řádu stvoření, jehož nerespektování vyvolává zákonité vyrovnávající účinky (v.t. Ve světle Pravdy - Poselství Grálu).
* Čerpáno nejen z archívů jako podnět pro samostatné zkoumání a vyvozování souvislostí *
© 2009-2022  »Zákonitosti a etický světonázor«
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one